SOKL

SObotní KLub určený pro schůzky čerčanské mládeže.

Statistika

Čtěte

Vítězství za každou cenu ?

   Zdrojem zábavy jak ve světě dětském, tak ve světě dospělých jsou hry. Spoustu sportovních her, třeba fotbal, hrají profesionální sportovci, pro které jsou i více než zábavou, ale dokonce i jejich hlavním zaměstnáním. Fotbal je i zábavou pro spoustu diváků na stadionech a u televizních obrazovek. Vítězství ve sportovních hrách jsou velice cenná, přináší vítězům spoustu peněz a slávy a to nejen jim, ale i zemím, které zastupují.
 
Vítězství stojí sportovce hodně úsilí, spoustu poctivé práce při náročném tréninku. Je zaslouženou odměnou pro toho nejlepšího.
 
Někdy však i přes veškerou snahu ne a ne vyhrát. I to ke sportu patří, smířit se s tím, že nejlepší může být jen jeden, umění prohrávat není jednoduché, ke hrám patří a ne každý ho zvládá.
Ano, smířit se s prohrou, uznat, že soupeř je lepší, není jednoduché. Nedokáží to mnohdy ani profesionální sportovci.
 
Příběh o sportovci, jménem Marcus, který vám řeknu jsem si vymyslel, ale přesto se hodně podobných příběhů už odehrálo a ještě odehraje.
 
Marcus od malička velice rychle běhal. Běhal nejrychleji z celé školy. Proto začal běhat závodně. Co závod, to vítězství. Začal se připravovat na celostátní běžeckou soutěž, tvrdě trénoval, posiloval, běhal. Jeho přátelé se zatím věnovali zábavě a nevěřili tomu, že by mohl být úspěšný. Přišla celostátní běžecká soutěž a Marcus vyhrál. Po té byl velice slavný, uznávaný a bohatý. Jeho přátelé ho obdivovali.
 
Blížila se olympiáda, veliká šance, závod nejrychlejších běžců Země. Marcus se začal připravovat, jeho supeři ale také běhali velice dobře a Marcus si uvědomoval, že nemusí vyhrát. Nedokázal se s tím však smířit a před závodem spolykal zakázané látky a díky tomu běžel daleko rychleji než obvykle a vyhrál.
 Těmto látkám se říká doping. Je zakázaný a ten kdo ho užil porušil pravidla. Hodně tím i riskoval, protože užívání dopingu ničí lidské zdraví, mohl i zemřít. Pokud by na to někdo přišel byl by vyřazen ze soutěže a měl by velikou ostudu a i celá jeho země, za kterou soutěžil. Ztratil by přátele, kteří ho obdivovali pro jeho tvrdý trénink a vítězství v celostátní republikové soutěži a nikdo by si ho už nevážil a se sportem by musel skončit.
 
Teď je ale ještě slavnější, ještě bohatší a uznávaný sportovec. Nejrychlejší běžec na Zemi. Myslíte si, že je po takovém úspěchu šťastný ?
Žádné komentáře
 
Vedoucí SOKLu : Vašek Hron, Ondřej Lednický, Jindřich Cestr